Lekarstwo na wszelkie bolączki!

Niejeden raz mam okazję słyszeć o cudownych sposobach na poprawę życia, tak swojego, jak i innych. Niestety każdy ma inne lekarstwo, często te lekarstwa, na wzajem się wykluczają. Problem w tym, że niby wszystkie są skuteczne i ponoć tanie i łatwe. Politycy chcą nam pomóc, pomóc wszystkim poszkodowanym, lekarze szukają cudownego leku na raka, ekonomiści szukają lekarstwa na większe zyski i tak dalej.

Niestety cudowne lekarstwo o którym mówię nie istnieje. Dlaczego? Powód jest prosty, lekarstwo działa na korzyść tego który nim handluje. Rzadziej tego co je kupuje. Wszystko pięknie wygląda w teorii, lecz dokładniej przyglądając się tym wszystkim zabiegom, okazuje się że mamy bardzo często do czynienia z oszustwem. Politycy od wieków szukają sposobu na kontrolowanie ludzi, gdzie będą im bezgranicznie posłuszni, zaś oni sami będą uważani za bogów. Kiedyś tak prawie było, w starożytności wielu władców uważano za bogów, gdyż posiadali przeogromna władzę. Niestety człowiek zawsze będzie człowiekiem, będzie popełniał błędy.

Niestety coraz częściej zaczynają nas ogłupiać poprzez media, seriale, fałszywe informacje. Coraz większe są ku temu możliwości, gdyż technologia idzie gwałtownie do przodu. Niestety zapominają ci, co do tej kontroli dążą że Bóg dał wszystkim wolną wolę, wiec nie można jej odbierać. Mamy 10 przykazań, które są dla nas najlepszym drogowskazem, jak mamy się zachowywać, aby żyło się nam lepiej. Niestety są tacy że dla łatwiejszego życia, często te przykazania łamią. To jest prostsze, niż ciężka praca. Niestety to nie przynosi spodziewanej radości, gdyż zawsze znajdzie się problem, który niweczy dotychczasowy wysiłki. A jednak są ludzie, którym udaje się znaleźć wyjście i żyją szczęśliwi przez całe życie, pomimo problemów, wbrew innym idą przez życie pomagając innym. To są ci prości ludzie, którzy znaleźli szczęście w poświęceniu.

Poświęcenie dla innych, to wielkie szczęście, to kierunek, który obierają osoby zazwyczaj proste, niewykształcone, to właśnie one doznają tego szczęścia, gdyż w ich umysłach nie legną się jakieś chytre plany, domysły i pomysły. Oni ufają Bogu, oni idą za przykazaniami. To właśnie ich szczęście, to działanie na miarę ich możliwości. Każdy ma ten dar, lecz nie każdy potrafi go dostrzec. Wielu ludzi wykształconych błądzi w świecie, gdyż w tym zgiełku naukowych domysłów, brakuje tego prostego rozwiązanie. Oni tak bardzo oddalili się od rzeczywistości, że nie potrafią myśleć prostymi kategoriami, komplikując sobie życie. Owszem, zdarzają się też osoby wykształcone, które znalazły to cudowne rozwiązanie, gdzie odnajdują się w prostocie i zaczynają dostrzegać to szczęście.

To właśnie jest to lekarstwo na bolączki – prostota – lecz nie da się go osiągnąć bez Boga. To właśnie proste rozwiązania dają radość i szczęście, bo cóż człowiekowi bardziej potrzebne, jak dach nad głową, mieć co jeść i mieć kochających ludzi wokół siebie. To właśnie szukanie szczęścia w nauce, kombinacjach finansowych, polityce prowadzi do zagubienia. Szukamy rozwiązania, lecz trafiamy na jeszcze większe zagadki, co powoduje że wielu zaczyna zaglądać do kieliszka, sięgać po lekarstwa, niektórzy nawet po narkotyki. Zagubili prostotę na rzecz tzw. większych rzeczy. Później narzekają że nikt ich nie rozumie, ale jak mają ich zrozumieć, kiedy sami stworzyli sobie swój własny, indywidualny język, gdzie chcąc ich zrozumieć, trzeba znaleźć tłumacza. Niby mówią do nas, lecz my ich nie pojmujemy. Dopiero prostota języka powoduje ze ludzie zaczynają pojmować cele i zamiary danej osoby.

Szczęście i lekarstwo naszych czasów, to ciężka i rzetelna praca. Niestety wielu podejmuje się pracy, do której się nie nadają, lecz idą bo są dobre zarobki. Tu właśnie jest cały problem, to są te zakopane talenty, gdzie zamiast pomagać innym, wręcz im szkodzimy. Niektórzy posuwają się nawet do niszczenia zdrowia i życia innym dla większych pieniędzy, mając nadzieję że mając ich więcej, będą szczęśliwsi. Lecz dla nich zawsze będzie mało i mało. Dopiero kiedy zrozumieją że pieniądze nic nie znaczą, zmieniają siebie na lepszych ludzi. Dopiero wtedy zaczynają doceniać radość w prostocie i zaufaniu do BOGA.